Семінар-практикум для вчителів української мови та літератури

25 квіт. 2018
20 квітня 2018 року на базі Лизогубовослобідського НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум для вчителів української мови та літератури на тему «Формування читацьких компетентностей учнів у процесі вивчення української літератури».

Вчитель української мови та літератури Бакум Наталія Миколаївна провела урок  позакласного читання у 8 класі за оповіданням сучасної письменниці Галини Пагутяк «Потрапити в сад». Урок був чітко продуманий та спланований. Вдалий підбір форм і методів навчання, психологічна взаємодія з дітьми, використання мультимедійних засобів  – усе це сприяло формуванню в учнів літературних компетентностей, а також вихованню справжнього думаючого читача. Адже саме читання спонукає учнів до постановки  життєво важливих запитань і пошуку відповідей на них. Саме від сприйнятого в книжках художнього  й психологічного досвіду залежить формування  свідомості учнів, які хочуть бути успішними творцями сьогодення. Урок позакласного читання став справжнім уроком людяності. Учні зрозуміли, що у духовній красі людини найціннішими, безумовно, є доброта, милосердя, толерантність, співчуття та любов до ближнього.

Продовженням семінару стала літературно-музична композиція,  приурочена Дню Землі,  «За нас ніхто планету не врятує», де учні намагалися привернути увагу до екологічних проблем суспільства, спонукали задуматися над своїм ставленням до природи та її ресурсів.

Учасники семінару отримали приємні враження, заряд позитиву і мотивації.