3 лист. 2017
27 жовтня 2017 року відбулось перше заняття майстер – класу для вчителів географії району « Формування компетентностей учнів у процесі вивчення географії» (керівник Терещук Н. М., учитель Старооржицького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок»). В рамках майстер-класу було здійснено екскурсію на завод «Яготинське для дітей». Це унікальний для України окремо розміщений спеціалізований сучасний завод з виробництва дитячого молочного харчування, розташований в екологічно чистому Згурівському районі Київської області, поряд з територiєю Згурівського дендропарку. На заводі встановлено технологічно довершене обладнання зі Швеції, Італії, Німеччини, Ізраїлю, Болгарії та інших країн. Під торговою маркою «Яготинське для дітей» випускається повний асортимент молочної продукції для малят від 6 місяців.

В ході екскурсії   учителі, які були в цей день в ролі учнів,  мали можливість ознайомитися з  технологічним процесом виробництва молочних продуктів, взяли участь у географічному квесті, відповідали на запитання  за матеріалами розповіді екскурсовода. Проведення екскурсії мало на меті не лише ознайомлення з виробництвами району, які займаються виготовлення харчових продуктів, але й формами  й методами роботи під час вивчення цього матеріалу у рамках шкільної програми в контексті реалізації наскрізних змістових ліній та формування компетентностей.

Висловлюємо подяку керівництву заводу «Яготинське для дітей» за організовану екскурсію.

Усіма можливими засобами потрібно запалювати в дітях гаряче прагнення до знань і навчання.

Я.А. Коменський

«У дитячому віці гра – це норма, і дитина повинна завжди гратися, навіть коли робить серйозну справу»

А.С. Макаренко

Арабський письменник і філософ Сааді зазначив: учень, який вчиться без бажання, - це птах без крил. Саме тому одне із завдань, яке я ставлю перед собою,  - викликати інтерес учнів до навчання, активізувати їх розумову діяльність.

Навчальний матеріал легше засвоюється і найдовше зберігається в пам’яті в тому випадку, коли учень не пасивно сприймає те, що говорить учитель, а активно діє під час вивчення матеріалу.

Вашій увазі пропоную  прийоми навчання, які допомагають зацікавити учнів у вивчені географії,  залучити їх до активної співпраці.